"Enter"a basıp içeriğe geçin

Title Nedir?

Title İngilizce bir terimdir. Türkçe’ de isim, unvan ve ad gibi anlamlara gelir. Web sitelerinde ise başlık olarak kullanılmaktadır. Seo yani arama motoru optimizasyonunun temelini oluşturur. Genel olarak html kodlarının üst satırlarında yer almaktadır.

<title> Başlık <title>

Title nasıl kullanılmalıdır?

Title kullanımı konusunda dikkatli olunması gereklidir.  Seo açısından son derece önemlidir ve Title kullanımı konusunda bazı noktalara dikkat edilmelidir. En çok dikkat etmeniz gereken unsurlar;

  • Başlık “ Title” kısa ve anlaşılır olmalıdır
  • Özgün yani Google’de olmayan başlık seçilmelidir
  • Başlıklarda tekrarlardan kaçınılmalıdır
  • İçeriğimiz ve başlığımız aynı olmalıdır örneğin; konumuz elma ise başlığımız elma nedir olmalıdır
  • Sonuç paragraflarının sonuçlarından sonra başlık kullanılmalıdır

Web sayfalarında kullanılan Title yani başlıklar söz konusu içeriği anlatacak şekilde açıklayıcı ve net olmalıdır. Google’ın 200 sıralama kriteri içinde yer alan kriterlerden; başlıkların 70 karakteri geçmemesi 35 karakterden kısa olmaması vurgulanmıştır. 70 karakterden fazlasını Google botları “…” olarak görür. 70 karakteri geçen başlıklar Google’de sıralama almanızı engelleyen ve Google’a uyumlu olmayan başlıklar olarak bilinmektedir. Lakin, Google dizinlerinde başlıklar 70 karakteri geçtiği zaman snippets olarak kesilmektedir. Yani Google dizinlerinde başlığınız tam olarak eklenir, aramayı yapan ziyaretçilere başlığınızın 70 karakteri gösterilir, geriye kalan bölüm ise “…” olarak kesilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir